İçerik Sitelerinde Güncel Olmama Sorunsalı

  Kişisel    9 Eylül 2016
1 Yorum

Hepimiz bir amaç uğruna site açıyoruz. Kimileri para kazanma odaklı kimisi de eğlenme amaçlı açıyor. Olay burada kopuyor olmalı. Hevesle başlanır, örnek alınan bir site de olur.

Haber sitelerini bir köşeye koyuyorum her zaman. Çünkü gerçekten ciddi bir yatırım yapıp, yazarlarıyla beraber bu işe koyulan çok az kişi var. Birkaç özgün haber girip, bot alıp satın alarak hüsran yaşayan fazla webmaster arkadaşımız var.

  Eğlencesine Açtım ve Emek Verdim

Blogspot üzerinden açılan genellikle bayanların ve eskilerin açtığı gerçekten emek verilmiş ve unutulan çok fazla site var. Okuduğu bir kitabı tanıtan, ya da izlediği bir filmde görüşlerini paylaşan çok fazla blogger var. Konunun başında söylediğim gibi olay biraz kendini tatmin etmekde bitiyor.

Tanıtım yazısı ya da reklam almak isteyenlerin tercihi genelde bu tarz siteler oluyor.Çünkü gerçekten emek verilmiş, kemik ziyaretçi kitlesine sahip sitelerdir. Reklam alma kaygısı yoktur, reklam için kişiler bu bloglara ulaşır.

blog

Para Kazanmak İçin Açılan Bloglar

Bana pek fazla samimi gelmiyor nedense, ya da sonu güzel olmuyor bu blogların.Genelleme yapmıyorum ama açılan blogların büyük kısmı para kazandıkça kaliteyi bozuyor. Babamın hayrına açmıyorum diyenler tabii ki olacak bende diyorum ama anasayfayı açtığımızda tanıtım yazısına boğulmuş bir görüntü ile karşılaşmayalım.

Sonuç: Güncelliğini kaybetmiş tanıtım yazısı ilanı açılarak belki para kazanırıma dönmüş bir site.

 Nacizane Tavsiyelerim

Güncellik aranan bir kriter, gündemi takip edin ve görüşlerinizi bildirin. Bu size çok şey katacaktır.

Hemen reklam almayın, size gelen reklam tekliflerini değerlendirin.

Fiyatı düşük tutmayın. Düşük Ücret: Fazla Reklam. Para tatlı gelecektir, fazla reklam alma ihtimaliniz çok olacak.

Sitenize ve kendinize iyi bakın..

Görüşleriniz benim için çok değerli…

Yorum bölümüne bekliyorum.

 

148 okunma

Etiketler : ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorum (1)

  • Hakan Yazar

    Sitenizin özgünlüğünü koruyun, kalitesini çok fazla sayıda tanıtım yazısı alarak düşürmeyin. Tanıtım yazısı ücretini yüksek tutun ve güncelliğinizi kaybetmeyin. Bu arada sitenizde sabit bir konsept olsun yani domaininiz teknoloji derken siz yemek tarifi paylaşmayın, bu şekilde siteniz çöpe dönüyor.