Pinterest’de Pano Oluşturma ve Pinleme

  Teknoloji    28 Ocak 2016
Yorum Yok

Pinterest’e dair bir önceki konumda özellikle site sahipleri için ipuçları verdim. Konuya buradan ulaşabilirsiniz: Pinterest Kullanım Rehberi

Pinterest Türkçe kullanım sunmadan önce kullanıcılar için daha karmaşık bir yapıdaydı. Her ne kadar Pinterest kullanıcılar için destek konuları paylaşsa da genel mantığını çoğu internet kullanıcısının anlamadığını düşünüyorum.

Pinterest’de Pano Oluşturma 

İlgi alanlarınız üzerine pano oluşturabilirsiniz. Modayı takip ediyorsunuz ve internet üzerinde karşılaştığınız resimleri bir yerde toplamak isterseniz Pinterest size göre diyebilirim. Oluşturduğunuz panoya Pinterest’in Pin It eklentisini kullanarak kolaylıkla pinleme yapabilirsiniz.

Eklentiye ulaşmak için:

Pinterest İçin Google Chrome: İndir

Bilgisayarınızda bulunan resimleri de Upload From Computer‘a tıklayarak yükleyebilirsiniz.

pinterest

 

Yüklediğiniz her resmin bir kaynağı vardır. İnternette gezinirken beğendiğiniz bir resmi pinlerseniz panonuzda o sitenin linki görünecektir. Kendinize ait bir websiteniz varsa Pinterest hesabı açmanızı tavsiye edebilirim. Ayrıca SEO ve ziyaretçi açısından da pek bilinmeyen bir zenginlik..

 

Oluşturacağınız panolara takipçilerinizi davet edebilirsiniz. Bu sayede davet ettiğiniz kişilere panonuzda pinleme yapma imkanı verirsiniz. Paylaşım yaptığınız bir resim yüksek takipçili bir kişi tarafından repin yapılırsa bu resme milyonlarca kişi görüntüleyebilir.

Türkiye’de Pinterest yaygın bir sosyal ağ değil. Kendinizi yalnız hissetmeniz mümkün ama bana sorarsanız Facebook ve Twitter’a göre çok daha keyifli.

Bu konumda sizlere Pinterest’De pano oluşturup pinleme yapma mantığını anlatmaya çalıştım.Bir sonraki konuda görüşmek üzere..

259 okunma

Etiketler : ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

  Popüler Yazılar